KADAŇ a okolí | Let vrtulníkem Robinson R22 (29.05.2022) | FOR FREE DAYS

KADAŇ a okolí | Let vrtulníkem Robinson R22 (29.05.2022)

Při výběru doby letu můžete na mapě sledovat kam až vrtulník může dolétnout.

Více cestujících = větší SLEVA

3 388 Kč Cena od: 3 388 Kč

V tuto chvíli není možné produkt objednat.
Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

Skvělý dárek

Jen Vy a pilot

Proleťte se vrtulníkem Robinson R22 přímo nad Vaším domovem. Skvělý TIP pokud byste rádi letěli sami pouze s pilotem nebo si dokonce rádi vyzkoušeli pilotování pod dohledem zkušeného instruktora. Výhodou je, že si můžete zvolit trasu letu na přání a máte zaručené místo vedle pilota. V případě zkoušky pilotáže Vám před letem zašleme instruktážní video, které můžete zhlédnout v teple Vašeho domova. Poprvé v historii je možnost zkoušky pilotáže nabízena přímo ve Vašich městech, aniž byste museli někam jezdit. Navíc se jedná o bezkonkurenční dárek pro Vaše blízké.
Další informace  Další informace 

Doplňující parametry

Předpokládané místo konání: Louka severozápadně rozhledny Svatý vrch
Doba letu: 10 až 60 minut
Zkouška pilotáže je možná od: 15 minut a více
Termín letu: 29.05.2022
Kapacita vrtulníku: Pilot + 1 cestující
Max. hmotnost cestujícího: 104 kg
Minimální věk cestujícího: 15 let
Přesný čas, kdy se dostavit na místo zážitku zašleme: 7 dnů před termínem letu
Čím poletíte: Robinson R22

Popis

Bez zkoušky pilotáže

Před letem

Sedm dní před letem Vám na e-mail zašleme přesný čas, kdy se dostavit na místo k zážitku (letu).

V den letu

Po příchodu na místo se zaregistrujete pomocí kódu vašeho poukazu. Obsluha vám následně vydá pořadové číslo, podle kterého budete vyzváni k letu. Obsluha vás poté přivede k vrtulníku a usadí. Po usazení vám zapne bezpečnostní pás, podá sluchátka a zavře dveře.

Během letu

Vrtulník se odpoutá od země a vznese se. Následuje akcelerace přibližně na rychlost 1,7 km za minutu s přechodem až do výšky letu (může být od 300 metrů výše). Poté bude záležet pouze na vás, kam byste se rádi v daném časovém úseku podívali. Pořizování fotografií a videí není nijak omezeno ani zpoplatněno, proto neváhejte si vše zdokumentovat a podělit se později o vaše zážitky s ostatními. Během letu můžete komunikovat s pilotem vrtulníku pomocí mikrofonu. Když se doba letu bude chýlit ke konci pilot zahájí návrat na místo vzletu. A právě možná to jedno z nejlepších přijde na samotném závěru. Prožijete postupné klesání vrtulníku a jeho přiblížení s hladkým přistáním.

Po přistání

Obsluha vám pomůže vystoupit z vrtulníku a vrátíte se zpět k registračnímu stanu. Budeme rádi, když se s námi podělíte o Vaše zážitky přímo na stanovišti nebo později prostřednictvím internetových stránek a dalších platforem.

Se zkouškou pilotáže

Před letem

Sedm dní před letem Vám na e-mail zašleme přesný čas, kdy se dostavit na místo k zážitku (letu). Dále pak v e-mailu naleznete odkaz na instruktážní video, kde bude vysvětlena teoretická část ,,Pilota na zkoušku"

V den letu

Po příchodu na místo se zaregistrujete pomocí kódu vašeho poukazu. Obsluha vám následně vydá pořadové číslo, podle kterého budete vyzváni k připravení se k letu. Před samotným letem Vám ještě obsluha předá instrukce, jak probíhá nástup do vrtulníku. Po usazení vám  personál zapne bezpečnostní pás, podá sluchátka a zavře dveře.

Během letu

Zde bude záležet na vámi vybrané variantě letu, kterou si zvolíte. Nicméně všechny varianty budou probíhat ve stejném duchu dle následujícího postupu. Pilot provede odpoutání se vrtulníku od země a vzlétnete. Následuje akcelerace a stoupání na potřebnou výšku tak, aby vaše zkouška pilotáže mohla začít.

Dle zvolené doby letu si vyzkoušíte následující manévry:

15 minut - přímý let a zatáčky

20 minut - přímý let, zatáčky a stoupání/klesání

30 minut - přímý let, zatáčky, stoupání/klesání a visení na místě

45 minut - komplexnější manévrování vrtulníku včetně přímého letu, zatáček, stoupání/klesání a visení vrtulníku na místě

60 minut - komplexnější manévrování vrtulníku včetně přímého letu, zatáček, stoupání/klesání, visení vrtulníku na místě a zkoušky hlášení na radiostanici.

Když se doba letu bude chýlit ke konci pilot opět od vás převezme řízení a zahájí návrat na místo vzletu. Pořizování fotografií a videí není nijak omezeno ani zpoplatněno, avšak během zkoušky pilotáže na to nemusí být tolik času. Celou dobu letu budete pod dohledem zkušeného profesionálního instruktora, s kterým budete komunikovat pomocí sluchátek s mikrofonem. 

Po přistání

Obsluha vám pomůže vystoupit z vrtulníku a vrátíte se zpět k registračnímu stanu. Budeme rádi, když se s námi podělíte o Vaše zážitky přímo na stanovišti nebo později prostřednictvím internetových stránek a dalších platforem.

Poletíte se špičkovými piloty společnosti HELI CZECH s.r.o., kteří od roku 2007 splnili sen více než deseti tisícům spokojených klientů po celé České republice. Společnost HELI CZECH s.r.o. je držitelem certifikátu kvality ISO 9001 a je naším výhradním dodavatelem.

Často kladené otázky

 • Oranžový kruh na mapě zobrazuje vzdálenost, kam až vrtulník může z místa vzletu dolétnout. Tento kruh se mění v závislosti na zvolené Době letu pod mapou. (Nejedná se o trasu letu)
 • Kruhy lze vypnout tlačítkem "Skrýt kruhy" umístěném přímo v mapě.
 • Nabídka na této stránce se vztahuje k námi předem stanovenému termínu (může být i více termínů).
 • Pokud byste chtěli let uskutečnit v jiném termínu, je to možné domluvit, ale je nutné počítat s mnohem vyšší částkou za let.
 • Vybrat si čas letu možné není. Je vám přiřazen na základě sestavení plánů letů, který se odvíjí od obsazenosti jednotlivých míst v den létání.
 • Pozn. - Preferovaný čas letu můžete uvést do poznámky při objednání a když to bude možné dáme Váš let co nejblíže k uvedenému času. Nemůžeme Vám to však garantovat.
 • Dle leteckých předpisů je celkový čas Doby letu počítán: „Celková doba od okamžiku, kdy se rotory vrtulníku začnou otáčet, do okamžiku, kdy vrtulník naposledy zastaví na konci tohoto letu a rotory zastaví." To znamená, že před každým letem bychom museli vrtulník nastartovat a po letu vypnout. Navíc musí pilot při každém spuštění provést předletové úkony a čekat až se vrtulník zahřeje na provozní teploty. U vypnutí se čeká na dochlazení motoru. To v praxi znamená, že celková doba Vašeho 5 minutového letu by se prodloužila na cca 12 minut. Z toho důvodu by se cena letu podstatně zvýšila.
 • Doba Letu se počítá od vyzvání k nástupu na palubu do výstupu z paluby vrtulníku. Uvedená Doba Letu je tedy z podstaty delší než doba, kterou vrtulník stráví ve vzduchu, a to vždy cca o 1 až 1,5 minuty. Viz „Všeobecné obchodní podmínky“.

Nikoliv, každý cestující, nehledě na to, zda je nezletilý nebo ne, musí mít své sedadlo. Z tohoto důvodu ceny za děti nezvýhodňujeme. 

Ano, v tomto typu vrtulníku je možné vás usadit. Obsluha vás k vrtulníku doveze a pak vás posadí. Vozíček během letu pohlídají. Po letu vás opět usadí do vozíčku.

Ano, let můžete darovat svým blízkým a přátelům. Rádi Vám vystavíme poukaz, který je možné si nechat poslat přímo domů nebo elektronicky emailem.

 • Pokud počasí nebude umožňovat let uskutečnit, a to zejména z povětrnostních důvodů nebo špatné viditelnosti, bude let zrušen a stanoven náhradní termín. Pozor, déšť nemusí být důvodem ke zrušení letu.
 • Rozhodnutí o zrušení letu kvůli počasí je vždy na pilotovi vrtulníku.
 • V případě zrušení letu kvůli počasí nevzniká nárok na vrácení peněz.
 • V případě, že se lety v uvedeném termínu budou rušit nebo přesouvat na jiný čas, dostanete s předstihem informaci prostřednictvím emailu nebo SMS zprávou a bude stanoven náhradní termín/čas.

Přesný čas, kdy se dostavit na let vám pošleme přibližně týden před konáním akce, kdy se bude vytvářet plán letů.

Po zakoupení letu již není potřeba se nikde registrovat. O čase, kdy se dostavit k letu vás budeme informovat přibližně týden před akcí.

Poletíte vrtulníkem Robinson R22. Jeho kabina je tvořena velkými okny, která poskytují skvělý výhled na okolní panorama. Jedná se o dvoumístný vrtulník. Jediný cestující sedí vedle pilota. Více se o vrtulníku dozvíte ZDE.

Máme stanovenou maximální hmotnost na jednoho cestujícího, a to je 100 kg. Při překročení této hmotnosti vám nelze let poskytnout.

Ano, v tomto typu vrtulníku si můžete říct přesně kam chcete letět (v daném časovém intervalu). Letíte pouze vy a pilot a trasa záleží jenom na vás. Pilot může navrhnout jinou trasu v případě, že by se nad vámi vybranou lokalitu nedalo letět z důvodu publikovaných omezení ve vzdušném prostoru.

Místo vedle pilota máte v tomto vrtulníku zajištěné. Jedná se o dvoumístný vrtulník. Poletíte tedy pouze vy a pilot.

V zásadě se o problém nejedná, nicméně nesmí vaše váha překročit limit 100 kg. V případě, že byste tento limit překročili, nemusí vám být let poskytnut. Nahlášení případně jiné váhy (osoby) je potřeba nahlásit více jak 10 dní předem. Prosíme nesnažte se toto pravidlo obcházet nahlašováním nesprávných údajů, protože na základě VOP jsme oprávněni vás před letem převážit a let vám poté nemusí být umožněn. Pravdivými informacemi se vyhnete nepříjemným chvílím jak pro vás, tak pro nás.

 • Zážitek mohou absolvovat pouze zdravotně způsobilé osoby starší 15 let.
 • Osoba mladší 18 let musí na místě prokazatelně doložit souhlas zákonného zástupce, že se může letu zúčastnit.
 • Horní věkovou hranici stanovenou nemáme. Je tedy na vlastním uvážení.

Napište nám ho prosím na adresu info@forfreedays.cz

Doplňující parametry

Předpokládané místo konání: Louka severozápadně rozhledny Svatý vrch
Doba letu: 10 až 60 minut
Zkouška pilotáže je možná od: 15 minut a více
Termín letu: 29.05.2022
Kapacita vrtulníku: Pilot + 1 cestující
Max. hmotnost cestujícího: 104 kg
Minimální věk cestujícího: 15 let
Přesný čas, kdy se dostavit na místo zážitku zašleme: 7 dnů před termínem letu
Čím poletíte: Robinson R22

Technické specifikace vrtulníku

Celý název: Robinson R22 Beta II
Výrobce: Robinson Helicopter Company (USA)
Rozložení osob na palubě: Pravé přední sedadlo - pilot | Levé přední sedadlo - jeden cestující (Instruktor)
Rozměry vrtulníku: Délka: 8,76m | Šířka: 1,93m | Výška: 2,72m
Pohonná jednotka: Vzduchem chlazený motor Lycoming O-360-J2A o výkonu 145 HP při 2 700 ot/min
Počet válců | Objem: 4 válce | 5 916 cm3
Max. vzletová hmotnost: 622 kg
Hmotnost vrtulníku: 399 kg
Objem nádrží: 106 litrů
Typ paliva: AVGAS 100LL
Spotřeba paliva: 36 litrů za hodinu
Cestovní rychlost: Až 178 km/h
Max. vzdušná rychlost: 189 km/h
Max. dolet: 460 km
Max. operační hustotní výška: 4 270 m
Max. hmotnost cestujícího na konstrukci: 104 kg

Další lokality

Celá ČR jako na dlani

Vyhledat
Podrobné filtrování

Zvolte si kategorii

Obnovit filtr

Newsletter

Staňte se odběratelem našich novinek a získejte mnoho výhod.