Let vrtulníkem Robinson R22 | FOR FREE DAYS

Let vrtulníkem Robinson R22

3 160 Kč Cena od: 3 160 Kč

V tuto chvíli není možné produkt objednat.
Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

Skvělý dárek

Jen Vy a pilot

Prožijte pár nezapomenutelných minut na palubě vrtulníku Robinson R22. Váš vrtulník bude pilotovat profesionální pilot společnosti HELI CZECHMůžete si zvolit dobu letu a domluvit se na trase při rezervaci letu. Stačí si jen vybrat z časových variant Výše

Další informace  Další informace 

Doplňující parametry

Předpokládané místo konání: Letiště Hradec Králové - HELI CZECH
Doba letu: 5 - 30 minut
Kapacita vrtulníku: Pilot + 1 cestující
Na zážitek je nutné se rezervovat do: 16.09.2024
Zážitek je nutné využít do: 30.09.2024
Max. hmotnost cestujícího: 108 kg
Minimální věk cestujícího: 10 let
Čím poletíte: Robinson R22

Popis

Let vrtulníkem Robinson R22 je jedinečnou možností jak se proletět ve vrtulníku, který patří mezi nejvíce produkované na světě. Tento vrtulník dokáže letět maximální rychlostí 189 km/h a byl navržen právě jako rychlý dopravní prostředek s menšími náklady na provoz.

Průběh zážitku

Po příjezdu na letiště v Hradci Králové Vás pilot vyzvedne u vjezdové brány a doprovodí neveřejnou částí letiště na místo zážitku. Před samotným letem Vás pilot seznámí s Pravidly letových dnů, upřesníte si trasu, připraví Vás na průběh letu a ukáže Vám vrtulník. Poté se pohodlně usadíte do vrtulníku, připoutáte se a nasadíte si sluchátka. Pilot se ujistí se, že jste připraven/připravena a můžete se si už jen užívat krásy vrtulníkového létání. Po letu si s pilotem můžete udělat společnou fotku u vrtulníku a poté Vás doprovodí k výjezdové bráně z letiště.

Důležité informace k zážitku

Hmotnost
 • Maximální hmotnost jednoho cestujícího je 109kg, v případě že tuto hmotnost osoba, která chce zážitek využít přesahujete, není možné let uskutečnit.
Věk
 • Zážitek mohou absolvovat pouze zdravotně způsobilé osoby starší 10 let
 • Osoba mladší 18 let musí na místě prokazatelně doložit souhlas zákonného zástupce.
Počasí
 • Zážitek je z důvodu bezpečnosti závislý na počasí.
Dárkový poukaz
 • V případě, že si zvolíte zaslání dárkového poukazu, tak Vám bude zaslán na email uvedený při objednávce a to do 48 hodin.
 • Věnování můžete uvést do poznámky na konci objednávky.
Doba letu
 • Doba Letu se počítá od vyzvání k nástupu na palubu do výstupu z paluby vrtulníku.
Rezervace
 • Jedná se o Zážitek bez předem stanoveného termínu, proto je po zakoupení nutné na zážitek provést rezervovaci dle pokynů v e-mailu potvrzujícím úhradu objednávky. 
 • Přesné datum, čas a místo pro využití zážitku Vám bude po rezervaci zasláno na email uvedený při objednávce.

Tyto základní informace nijak nazužují ani jinak neupravují rozsah Všeobecných obchodních podmínek a slouží tak pouze pro zvýšení přehlednosti. Proto se před provedením objednávky seznamte s Všeobecnými obchocními podmínkami, Podmínkami ochrany osobních údajů a Pravidly chování okolo vrtulníku.

Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident.

Často kladené otázky

 • Oranžový kruh na mapě zobrazuje vzdálenost, kam až vrtulník může z místa vzletu dolétnout. Tento kruh se mění v závislosti na zvolené Době letu pod mapou. (Nejedná se o trasu letu)
 • Kruhy lze vypnout tlačítkem "Skrýt kruhy" umístěném přímo v mapě.
 • Nabídka na této stránce se vztahuje k námi předem stanovenému termínu (může být i více termínů).
 • Pokud byste chtěli let uskutečnit v jiném termínu, je to možné domluvit, ale je nutné počítat s mnohem vyšší částkou za let.
 • Vybrat si čas letu možné není. Je vám přiřazen na základě sestavení plánů letů, který se odvíjí od obsazenosti jednotlivých míst v den létání.
 • Pozn. - Preferovaný čas letu můžete uvést do poznámky při objednání a když to bude možné dáme Váš let co nejblíže k uvedenému času. Nemůžeme Vám to však garantovat.
 • Dle leteckých předpisů je celkový čas Doby letu počítán: „Celková doba od okamžiku, kdy se rotory vrtulníku začnou otáčet, do okamžiku, kdy vrtulník naposledy zastaví na konci tohoto letu a rotory zastaví." To znamená, že před každým letem bychom museli vrtulník nastartovat a po letu vypnout. Navíc musí pilot při každém spuštění provést předletové úkony a čekat až se vrtulník zahřeje na provozní teploty. U vypnutí se čeká na dochlazení motoru. To v praxi znamená, že celková doba Vašeho 5 minutového letu by se prodloužila na cca 12 minut. Z toho důvodu by se cena letu podstatně zvýšila.
 • Doba Letu se počítá od vyzvání k nástupu na palubu do výstupu z paluby vrtulníku. Uvedená Doba Letu je tedy z podstaty delší než doba, kterou vrtulník stráví ve vzduchu, a to vždy cca o 1 až 1,5 minuty. Viz „Všeobecné obchodní podmínky“.

Nikoliv, každý cestující, nehledě na to, zda je nezletilý nebo ne, musí mít své sedadlo. Z tohoto důvodu ceny za děti nezvýhodňujeme. 

Ano, v tomto typu vrtulníku je možné vás usadit. Obsluha vás k vrtulníku doveze a pak vás posadí. Vozíček během letu pohlídají. Po letu vás opět usadí do vozíčku.

Ano, let můžete darovat svým blízkým a přátelům. Rádi Vám vystavíme poukaz, který je možné si nechat poslat přímo domů nebo elektronicky emailem.

 • Pokud počasí nebude umožňovat let uskutečnit, a to zejména z povětrnostních důvodů nebo špatné viditelnosti, bude let zrušen a stanoven náhradní termín. Pozor, déšť nemusí být důvodem ke zrušení letu.
 • Rozhodnutí o zrušení letu kvůli počasí je vždy na pilotovi vrtulníku.
 • V případě zrušení letu kvůli počasí nevzniká nárok na vrácení peněz.
 • V případě, že se lety v uvedeném termínu budou rušit nebo přesouvat na jiný čas, dostanete s předstihem informaci prostřednictvím emailu nebo SMS zprávou a bude stanoven náhradní termín/čas.

Přesný čas, kdy se dostavit na let vám pošleme přibližně týden před konáním akce, kdy se bude vytvářet plán letů.

Po zakoupení letu již není potřeba se nikde registrovat. O čase, kdy se dostavit k letu vás budeme informovat přibližně týden před akcí.

Poletíte vrtulníkem Robinson R22. Jeho kabina je tvořena velkými okny, která poskytují skvělý výhled na okolní panorama. Jedná se o dvoumístný vrtulník. Jediný cestující sedí vedle pilota. Více se o vrtulníku dozvíte ZDE.

Máme stanovenou maximální hmotnost na jednoho cestujícího, a to je 100 kg. Při překročení této hmotnosti vám nelze let poskytnout.

Ano, v tomto typu vrtulníku si můžete říct přesně kam chcete letět (v daném časovém intervalu). Letíte pouze vy a pilot a trasa záleží jenom na vás. Pilot může navrhnout jinou trasu v případě, že by se nad vámi vybranou lokalitu nedalo letět z důvodu publikovaných omezení ve vzdušném prostoru.

Místo vedle pilota máte v tomto vrtulníku zajištěné. Jedná se o dvoumístný vrtulník. Poletíte tedy pouze vy a pilot.

V zásadě se o problém nejedná, nicméně nesmí vaše váha překročit limit 100 kg. V případě, že byste tento limit překročili, nemusí vám být let poskytnut. Nahlášení případně jiné váhy (osoby) je potřeba nahlásit více jak 10 dní předem. Prosíme nesnažte se toto pravidlo obcházet nahlašováním nesprávných údajů, protože na základě VOP jsme oprávněni vás před letem převážit a let vám poté nemusí být umožněn. Pravdivými informacemi se vyhnete nepříjemným chvílím jak pro vás, tak pro nás.

 • Zážitek mohou absolvovat pouze zdravotně způsobilé osoby starší 15 let.
 • Osoba mladší 18 let musí na místě prokazatelně doložit souhlas zákonného zástupce, že se může letu zúčastnit.
 • Horní věkovou hranici stanovenou nemáme. Je tedy na vlastním uvážení.

Napište nám ho prosím na adresu info@forfreedays.cz

Doplňující parametry

Předpokládané místo konání: Letiště Hradec Králové - HELI CZECH
Doba letu: 5 - 30 minut
Kapacita vrtulníku: Pilot + 1 cestující
Na zážitek je nutné se rezervovat do: 16.09.2024
Zážitek je nutné využít do: 30.09.2024
Max. hmotnost cestujícího: 108 kg
Minimální věk cestujícího: 10 let
Čím poletíte: Robinson R22

Technické specifikace vrtulníku

Celý název: Robinson R22 Beta II
Výrobce: Robinson Helicopter Company (USA)
Rozložení osob na palubě: Pravé přední sedadlo - pilot | Levé přední sedadlo - jeden cestující (Instruktor)
Rozměry vrtulníku: Délka: 8,76m | Šířka: 1,93m | Výška: 2,72m
Pohonná jednotka: Vzduchem chlazený motor Lycoming O-360-J2A o výkonu 145 HP při 2 700 ot/min
Počet válců | Objem: 4 válce | 5 916 cm3
Max. vzletová hmotnost: 622 kg
Hmotnost vrtulníku: 399 kg
Objem nádrží: 106 litrů
Typ paliva: AVGAS 100LL
Spotřeba paliva: 36 litrů za hodinu
Cestovní rychlost: Až 178 km/h
Max. vzdušná rychlost: 189 km/h
Max. dolet: 460 km
Max. operační hustotní výška: 4 270 m
Max. hmotnost cestujícího na konstrukci: 104 kg

Další lokality

Celá ČR jako na dlani

Vyhledat
Podrobné filtrování

Zvolte si kategorii

Obnovit filtr

Newsletter

Staňte se odběratelem našich novinek a získejte mnoho výhod.