BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM a okolí | Pilotem vrtulníku R44 na zkoušku (13.05.2023) | FOR FREE DAYS

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM a okolí | Pilotem vrtulníku R44 na zkoušku (13.05.2023)

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM a okolí | Pilotem vrtulníku R44 na zkoušku (13.05.2023)

Při výběru doby letu můžete na mapě sledovat kam až vrtulník může dolétnout.

Více cestujících = větší SLEVA

8 765 Kč Cena od: 8 765 Kč

V tuto chvíli není možné produkt objednat.
Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

Skvělý dárek

Perfektní výhled

Vyzkoušejte si pilotáž vrtulníku kousek od vašeho města nebo přímo u něj!

Lákalo vás někdy si vyzkoušet pilotáž opravdového vrtulníku? Máte rádi pravý adrenalin, při kterém tuhne krev v žilách? Nebo byste chtěli prožít neopakovatelný zážitek se svou drahou polovičkou? To vše vám nabízíme na palubě našeho vrtulníku R44 ze kterého je jedinečný výhled a je ideální variantou pro tyto lety.

Další informace  Další informace 

Doplňující parametry

Předpokládané místo konání: Letiště Bystřice nad Pernštejnem
Termín letu: 13.05.2023
Doba letu: 15 až 60 minut
Zkouška pilotáže je možná od: 15 minut a více
Kapacita vrtulníku: Pilot + 3 cestující
Max. hmotnost cestujícího: 110 kg
Max. celková hmotnost všech cestujících: 240 kg
Let nad město/památku a romantický let: Od 2 let
Zkouška pilotáže a adrenalinový let: Od 15 let
Přesný čas, kdy se dostavit na místo zážitku zašleme: 7 dnů před termínem letu
Čím poletíte: Robinson R44

Popis

Připravili jsme pro vás nejširší nabídku zážitků ve vrtulníku jen kousek od vás! Za skvělou cenu si nyní můžete prohlédnout vaše město, domov nebo oblíbená místa z nejvyšší "rozhledny" ve vašem okolí, vyzkoušet si pilotáž vrtulníku se vším všudy, tedy i včetně předletového briefingu, vychutnat si sklenku Prosecca při soukromém romantickém letu nebo se nechat trochu "pohoupat" při adrenalinovém letu.

Let se zkouškou pilotáže

A to nejlepší na konec. Připravili jsme pro Vás unikátní možnost, si vyzkoušet pilotování vrtulníku a to kousek nebo dokonce přímo u Vás. Nejkratší Doba letu u tohoto zážitku je 15 minut a to z toho důvodu abyste si stihli vyzkoušet přímý let a zatáčky. Další možnosti jsou na 20, 30, 45 a 60 minut. Prvky které si účastník vyzkouší naleznete vždy u výběru Doby letu a je to popsané zelenými popisky. 7 dnů před letem Vám zašleme (i společně s časem registrace) instruktážní video, kde se dozvíte teoretickou část tohoto pilotního zážitku. Video může účastník zkouknout i několikrát aby si vše dobře zapamatoval.

Let nad město

Chcete se jen tak proletět nad Vaším městem nebo po okolí. Tato varianta je ideální pro Vás. Naše nabídka začíná letem od 15 minut, kde se dostanete nad město a prohlédnete si ho z výšky 300 metrů. U všech letů je nutné uhradit celou kapacitu vrtulníku a trasa letu je tím pádem na Vás.

Romantický let

Chcete svou druhou polovičku oslnit něčím vyjímečným? Přemýšlíte nad ideálním rande a příjde Vám vše obyčejné. Tento zážitek je pro Vás ideální. Na palubě budete jen vy dva a pilot, při letu si můžete popíjet prosecco, přikusovat ovoce a kochat se krásou nejen vaši druhé polovičky ale i okolí kolem Vás z té nejvyšší rozhledny ve vašem okolí.

Adrenalinový let

A teď něco pro příznivce vyšší dávky adrenalinu. Předem říkáme, že hlavou dolů nebudete, ale pilot Vám ukáže co tento obratný vrtulník dokáže. Let je jen pro jednoho účastníka na 15 minut.

Často kladené otázky

 • Oranžový kruh na mapě zobrazuje vzdálenost, kam až vrtulník může z místa vzletu dolétnout. Tento kruh se mění v závislosti na zvolené Době letu pod mapou. (Nejedná se o trasu letu)
 • Kruhy lze vypnout tlačítkem "Skrýt kruhy" umístěném přímo v mapě.
 • Nabídka na této stránce se vztahuje k námi předem stanovenému termínu (může být i více termínů).
 • Pokud byste chtěli let uskutečnit v jiném termínu, je to možné domluvit, ale je nutné počítat s mnohem vyšší částkou za let.
 • Vybrat si čas letu možné není. Je vám přiřazen na základě sestavení plánů letů, který se odvíjí od obsazenosti jednotlivých míst v den létání.
 • Pozn. - Preferovaný čas letu můžete uvést do poznámky při objednání a když to bude možné dáme Váš let co nejblíže k uvedenému času. Nemůžeme Vám to však garantovat.
 • Dle leteckých předpisů je celkový čas Doby letu počítán: „Celková doba od okamžiku, kdy se rotory vrtulníku začnou otáčet, do okamžiku, kdy vrtulník naposledy zastaví na konci tohoto letu a rotory zastaví." To znamená, že před každým letem bychom museli vrtulník nastartovat a po letu vypnout. Navíc musí pilot při každém spuštění provést předletové úkony a čekat až se vrtulník zahřeje na provozní teploty. U vypnutí se čeká na dochlazení motoru. To v praxi znamená, že celková doba Vašeho 5 minutového letu by se prodloužila na cca 12 minut. Z toho důvodu by se cena letu podstatně zvýšila.
 • Doba Letu se počítá od vyzvání k nástupu na palubu do výstupu z paluby vrtulníku. Uvedená Doba Letu je tedy z podstaty delší než doba, kterou vrtulník stráví ve vzduchu, a to vždy cca o 1 až 1,5 minuty. Viz „Všeobecné obchodní podmínky“.

Nikoliv, každý cestující, nehledě na to, zda je nezletilý nebo ne, musí mít své sedadlo. Z tohoto důvodu ceny za děti nezvýhodňujeme. 

Ano, v tomto typu vrtulníku je možné vás usadit. Obsluha vás k vrtulníku doveze a pak vás posadí. Vozíček během letu pohlídají. Po letu vás opět usadí do vozíčku.

Ano, let můžete darovat svým blízkým a přátelům. Rádi Vám vystavíme poukaz, který je možné si nechat poslat přímo domů nebo elektronicky emailem.

 • Pokud počasí nebude umožňovat let uskutečnit, a to zejména z povětrnostních důvodů nebo špatné viditelnosti, bude let zrušen a stanoven náhradní termín. Pozor, déšť nemusí být důvodem ke zrušení letu.
 • Rozhodnutí o zrušení letu kvůli počasí je vždy na pilotovi vrtulníku.
 • V případě zrušení letu kvůli počasí nevzniká nárok na vrácení peněz.
 • V případě, že se lety v uvedeném termínu budou rušit nebo přesouvat na jiný čas, dostanete s předstihem informaci prostřednictvím emailu nebo SMS zprávou a bude stanoven náhradní termín/čas.

Přesný čas, kdy se dostavit na let vám pošleme přibližně týden před konáním akce, kdy se bude vytvářet plán letů.

Po zakoupení letu již není potřeba se nikde registrovat. O čase, kdy se dostavit k letu vás budeme informovat přibližně týden před akcí.

Poletíte vrtulníkem Robinson R44. Jeho kabina je tvořena velkými okny, která poskytují skvělý výhled na okolní panorama. Tři cestující se rozesadí dle následujícího klíče: Jeden vedle pilota a dva dozadu u bočních oken. Více se o vrtulníku dozvíte ZDE.

Velmi pravděpodobně nikoliv. Zpravidla doplňujeme vrtulník do plné kapacity, což jsou v tomto případě tři cestující. Pokud byste chtěli letět sami, je potřeba zakoupit plnou kapacitu. To samé platí i pro jednotlivce.

Zpravidla se snažíme cestující nerozdělovat a je v našem zájmu vás nechat letět dohromady. Nicméně, nelze vám to garantovat. V této konfiguraci tří cestujících bohužel nelze v případě, kdy se nám sejde více dvojic, vyhovět všem. Rozděleným dvojicím se snažíme pak alespoň poskytnout místo vedle pilota.

 • Máme stanovenou maximální hmotnost na jedno sedadlo, nikoliv cestujícího, a to je 110 kg. Při překročení této hmotnosti je potřeba zakoupit dvě místa. Maximální váha cestujícího (nezávisle na zakoupených sedadlech) je pak 136kg. Máme výjimku v případě, když jsou dvě osoby, z nichž by jedna měla 110 kg, ale dohromady by s druhou osobou nepřekročili limit 160 kg. V takovém případě je možné si zakoupit pouze dvě vstupenky na dva cestující. Zároveň platí, že maximální hmotnost cestujícího je 136kg. Pro více informací nás kontaktujte.
 • Dalším hmotnostním omezení je celkový váhový limit všech cestujících na vrtulník. U vrtulníku Robinson R44 je to celková hmotnost 240kg, nespadá do toho hmotnost pilota.

Pouze v případě, že budete mít zaplacenou plnou kapacitu vrtulníku. Nicméně pokud se domluvíte se zbylými cestujícími na palubě je možné Vám vyhovět. Pokud se cestující mezi sebou nedomluví nebo nic neřeknou pilot letí nad město nebo jiný zakoupený cíl, nad kterým bude kroužit.

Zarezervovat konkrétní sedadlo nelze. Místo vedle pilota zvlášť neprodáváme ani negarantujeme. Lze se domluvit až na místě s ostatními cestujícími.

Tato varianta je v nabídce zejména proto, abychom všem lidem, co mají sen se v tomto stroji proletět, umožnili si jej splnit. Jedná se o nejlevnější možnost letu vrtulníkem v České republice. I přesto, že třeba neuvidíte spoustu míst, tak zažijete ten pocit, kdy s vámi vrtulník vzlétne k nebi, zakrouží nad městem a poté postupně bude klesat a hladce přistane. Jde zde hlavně o tu zkušenost a zážitek.

V zásadě se o problém nejedná, nicméně nesmí vaše váha překročit limit 110 kg na sedadlo. Poté je nutné zakoupit další místo. Nahlášení jiné váhy je potřeba nahlásit více jak 10 dní předem. Prosíme nesnažte se toto pravidlo obcházet nahlašováním nesprávných údajů, protože na základě VOP jsme oprávněni vás před letem převážit a let vám poté nemusí být umožněn. Pravdivými informacemi se vyhnete nepříjemným chvílím jak pro vás, tak pro nás.

 • Zážitek mohou absolvovat pouze zdravotně způsobilé osoby starší 2 let.
 • Osoby mladší 10 let mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby.
 • Osoba mladší 18 let musí na místě prokazatelně doložit souhlas zákonného zástupce, že se může letu zúčastnit.
 • Horní věkovou hranici stanovenou nemáme. Je tedy na vlastním uvážení.

Napište nám ho prosím na adresu info@forfreedays.cz

Doplňující parametry

Předpokládané místo konání: Letiště Bystřice nad Pernštejnem
Termín letu: 13.05.2023
Doba letu: 15 až 60 minut
Zkouška pilotáže je možná od: 15 minut a více
Kapacita vrtulníku: Pilot + 3 cestující
Max. hmotnost cestujícího: 110 kg
Max. celková hmotnost všech cestujících: 240 kg
Let nad město/památku a romantický let: Od 2 let
Zkouška pilotáže a adrenalinový let: Od 15 let
Přesný čas, kdy se dostavit na místo zážitku zašleme: 7 dnů před termínem letu
Čím poletíte: Robinson R44

Technické specifikace vrtulníku

Celý název: Robinson R44 Raven I nebo Raven II
Výrobce: Robinson Helicopter Company (USA)
Rozložení osob na palubě: Pravé přední sedadlo - pilot | Levé přední sedadlo - jeden cestující | Zadní sedadla - dva cestující
Rozměry vrtulníku: Délka: 8,97m | Šířka: 2,28m | Výška: 3,27m
Pohonná jednotka: Vzduchem chlazený motor Lycoming IO-540 s výkonem 225 nebo 245 Hp
Počet válců | Objem: 6 Válců | 8 874 cm3
Max. vzletová hmotnost: 1 134 kg
Hmotnost vrtulníku: 683 kg
Objem nádrží: 180 litrů
Typ paliva: AVGAS 100LL
Spotřeba paliva: 60 litrů za hodinu
Cestovní rychlost: Až 180 km/h
Max. vzdušná rychlost: 240 km/h
Max. dolet: 550 km
Max. operační hustotní výška: 4 270 m
Max. hmotnost cestujícího na konstrukci: 136 kg

Další lokality

Celá ČR jako na dlani

Vyhledat
Podrobné filtrování

Zvolte si kategorii

Obnovit filtr

Newsletter

Staňte se odběratelem našich novinek a získejte mnoho výhod.