AH-1S COBRA | FOR FREE DAYS

AH-1S COBRA

AH-1S Cobra je americký dvoumístný jednomotorový bitevní vrtulník určený k přímé podpoře pozemních jednotek a k ničení živé síly a bojové techniky nepřítele. 

Více jak 50 let uplynulo od vzletu prototypu první Cobry (3. 9. 1965), koncept bitevního vrtulníku „Iroquois Warrior“ existoval u firmy Bell ještě o 3 roky dříve. Válka ve Vietnamu posílila potřebu bitevního vrtulníku a urychlila vývoj. V dubnu 1966 vyhrál Bell armádní soutěž o bitevní vrtulník před firmami Lockheed, Boeing, Sikorsky a Piasecki.

Bellův Model 209 byl vyvinut s použitím motoru, převodovky a rotoru systému Bell UH-1C  „Iroquois“ známý pod přezdívkou „Huey“. Proto první přezdívka Cobry zněla jako „Huey Cobra“ (AH-1G).

První Cobry (AH-1G) byly dodány americké armádě v červnu 1967. Zúčastnily se války ve Vietnamu jako prostředky palebné podpory pozemních jednotek, doprovody transportních vrtulníků, jako vzdušné dělostřelectvo (rakety Hydra 70 mm) nebo ve spolupráci s průzkumným OH-6 ničení nepřátelských postavení. Ve Vietnamu počty AH-1 Cobra přesáhly 1 000 ks (v letech 1967-73) a přes 300 jich bylo ztraceno v boji nebo haváriích.


AH-1S COBRA
Jsme certifikovaní
dodavatelé zážitků
Máme širokou nabídku
dárkových poukazů
Jsme tým, který má
21 let zkušeností
Stojí za námi
desetitisíce klientů
Zakládáme si na
individuálním přístupu pro každého

V jakém zážitku se proletíte s AH-1S COBRA

Nenašli jste co jste hledali?

Neváhejte a kontaktujte nás! Určitě spolu něco vymyslíme!

objednat na míru