PRAHA | Let vrtulníkem MD 500 | FOR FREE DAYS

PRAHA | Let vrtulníkem MD 500

PRAHA | Let vrtulníkem MD 500

Více cestujících = větší SLEVA

5 390 Kč Cena od: 5 390 Kč

V tuto chvíli není možné produkt objednat.
Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

Jedinečná nabídka

Originální dárek

Výkonný vrtulník

Praha jako na dlani z výšky nad 1 000 metrů. Let vrtulníkem, který Vás dostane!

Vezměte rodinu nebo kamarády a proleťte se společně nad jedním z nejkrásnějších měst celé Evropy, dřívějším sídlem českých králů a současným hlavním městem České republiky. Prožijte úžasný den s nádherným výhledem na stověžatou Prahu na palubě MD 500E. Nezapomeňte si vše vyfotit, nebo natočit, protože to bude rozhodně stát za to! O krásný zážitek plný příjemných pocitů se postarají profesionální piloti společnosti HELI CZECH s.r.o. Rádi Vám také připravíme dárkový poukaz, kterým uděláte radost každému.

Další informace  Další informace 

Doplňující parametry

Předpokládané místo konání: Letiště Letňany
Doba letu: 15 minut
Termín letu: 18.06.2022
Výška: nad 1 000 metrů
Kapacita vrtulníku: Pilot + 3 cestující
Max. hmotnost cestujícího: 110 kg
Max. celková hmotnost všech cestujících: 240 kg
Minimální věk cestujícího: 2 roky
Přesný čas, kdy se dostavit na místo zážitku zašleme: Sedm dnů před termínem letu
Čím poletíte: MD 500E

Popis

Průběh zážitku

Na místě se zaregistrujete v připraveném registračnímu stanu pomocí vašeho kódu letu. Následně dostanete pořadové číslo, podle kterého vás obsluha vyzve, abyste se připravili k letu. Jakmile vrtulník přiletí přivede vás obsluha k vrtulníku, aby vás mohla usadit, připoutat, nasadit sluchátka a zavřít dveře. Poté si můžete užít jedinečný pocit letu ve vrtulníku nad historickým centrem Prahy.

Vzlétnete z letiště Letňany a poletíte přímo nad střed Prahy. Aby bylo možné nad historické centrum letět je potřeba nastoupat až do výšky cca tisíc metrů. Do této výšky se dostanete přibližně nad úrovní městské části Holešovice. Poté vrtulník zamíří přes Hlávkův most, nad Pražské hlavní nádraží a Národním muzeum. Uvidíte tak i památník na Vítkově a Žižkovský vysílač. Pokud to umožní letová situace, protože se budeme pohybovat už v řízeném letovém prostoru, s vrtulníkem obletíte také Vyšehrad. Následně zamíříte nad Malou Stranu a Karlův most a podél Vltavského pobřeží se dostanete nad Letnou, od které zamíříte okruhem nad Pražský hrad a Petřínskou rozhlednu. Nakonec se přes Staré Město a Karlín navrátíte zpět na letiště Letňany.

Trasa letu:


Po přistání

Obsluha vám pomůže vystoupit z vrtulníku a vrátíte se zpět k registračnímu stanu. Budeme rádi, když se s námi podělíte o Vaše zážitky přímo na stanovišti nebo později prostřednictvím internetových stránek a dalších platforem.

O Vaše pohodlí a krásný zážitek plný příjemných pocitů se postará prostorný vrtulník MD-500E pilotovaný profesionálním pilotem od HELI CZECH s.r.o. Tato společnost od roku 2007 splnila sen více než desetitisícům spokojených klientů po celé České republice a je držitelem certifikátu kvality ISO 9001.


Pozor důležitá upozornění!
 1. Vrtulník MD-500E má sedadla umístěna poměrně vysoko nad zemí, proto v případě, že cestující má omezenou pohyblivost, nedokážeme zaručit, že se nám podaří cestujícího do vrtulníku dostat. Zvažte prosím svůj fyzický stav před koupí tohoto produktu.
 2. Let nad Prahu je podmíněn povolením od střediska Řízení letové provozu ČR, které má konečné slovo pro povolení vstupu vrtulníku do řízeného prostoru. Pokud k tomu nebude aktuální situace letového provozu nakloněna, mohou vrtulník na plánovanou trasu nepustit, přestože s nimi máme domluvenou předchozí koordinaci. V takovém případě se poletí alternativní trasa letu, která bude v tu chvíli možná.
 3. Fotoaparáty musíte mít připnuté k sobě kolem krku nebo ruky.
 4. Tento produkt je podmíněn naplněním alespoň minimální kapacity, kterou stanovuje poskytovatel letu. V případě, že nebude naplněna může být váš let přesunut na další termín nebo vám bude vrácena platba. V takovém případě budeme postupovat dle bodu 4.20 platných VOP.

Často kladené otázky

 • Nabídka na této stránce se vztahuje k námi předem stanovenému termínu (může být i více termínů).
 • Pokud byste chtěli let uskutečnit v jiném termínu, je to možné domluvit, ale je nutné počítat s mnohem vyšší částkou za let.

Vybrat si čas letu možné není. Je vám přiřazen na základě sestavení plánů letů, který se odvíjí od obsazenosti jednotlivých míst v den létání.

Trasa letu je předem přesně daná. Letět jinam by se mohlo pouze v případě, že byste měli zakoupenou plnou kapacitu vrtulníku.

Zarezervovat konkrétní sedadlo nelze. Místo vedle pilota zvlášť neprodáváme ani negarantujeme. Lze se domluvit až na místě s ostatními cestujícími.

 • Dle leteckých předpisů je celkový čas Doby letu počítán: „Celková doba od okamžiku, kdy se rotory vrtulníku začnou otáčet, do okamžiku, kdy vrtulník naposledy zastaví na konci tohoto letu a rotory zastaví." To znamená, že před každým letem bychom museli vrtulník nastartovat a po letu vypnout. Navíc musí pilot při každém spuštění provést předletové úkony a čekat až se vrtulník zahřeje na provozní teploty. U vypnutí se čeká na dochlazení motoru. To v praxi znamená, že celková doba Vašeho 5 minutového letu by se prodloužila na cca 12 minut. Z toho důvodu by se cena letu podstatně zvýšila.
 • Doba Letu se počítá od vyzvání k nástupu na palubu do výstupu z paluby vrtulníku. Uvedená Doba Letu je tedy z podstaty delší než doba, kterou vrtulník stráví ve vzduchu, a to vždy cca o 1 až 1,5 minuty. Viz „Všeobecné obchodní podmínky“.

V zásadě se o problém nejedná, nicméně nesmí vaše váha překročit limit 110 kg na sedadlo. Poté je nutné zakoupit další místo. Nahlášení jiné váhy je potřeba nahlásit více jak 10 dní předem. Prosíme nesnažte se toto pravidlo obcházet nahlašováním nesprávných údajů, protože na základě VOP jsme oprávněni vás před letem převážit a let vám poté nemusí být umožněn. Pravdivými informacemi se vyhnete nepříjemným chvílím jak pro vás, tak pro nás.

 • Zážitek mohou absolvovat pouze zdravotně způsobilé osoby starší 2 let.
 • Osoby mladší 10 let mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby.
 • Osoba mladší 18 let musí na místě prokazatelně doložit souhlas zákonného zástupce, že se může letu zúčastnit.
 • Horní věkovou hranici stanovenou nemáme. Je tedy na vlastním uvážení.

Nikoliv, každý cestující, nehledě na to, zda je nezletilý nebo ne, musí mít své sedadlo. Z tohoto důvodu ceny za děti nezvýhodňujeme. 

 • Pokud počasí nebude umožňovat let uskutečnit, a to zejména z povětrnostních důvodů nebo špatné viditelnosti, bude let zrušen a stanoven náhradní termín. Pozor, déšť nemusí být důvodem ke zrušení letu.
 • Rozhodnutí o zrušení letu kvůli počasí je vždy na pilotovi vrtulníku.
 • V případě zrušení letu kvůli počasí nevzniká nárok na vrácení peněz.
 • V případě, že se lety v uvedeném termínu budou rušit nebo přesouvat na jiný čas, dostanete s předstihem informaci prostřednictvím emailu nebo SMS zprávou a bude stanoven náhradní termín/čas.

Přesný čas, kdy se dostavit na let vám pošleme přibližně týden před konáním akce, kdy se bude vytvářet plán letů.

Po zakoupení letu již není potřeba se nikde registrovat. O čase, kdy se dostavit k letu vás budeme informovat přibližně týden před akcí.

Je nám líto, bohužel u tohoto typu vrtulníku to nelze. Nemohli bychom zajistit bezpečné přemístění do vrtulníku.

Poletíte vrtulníkem MD 500E. Jeho kabina je tvořena velkými okny, která poskytují skvělý výhled na okolní panorama. Tři cestující se rozesadí dle následujícího klíče: Jeden vedle pilota a dva dozadu u bočních oken. Více se o vrtulníku dozvíte ZDE.

Velmi pravděpodobně nikoliv. Zpravidla doplňujeme vrtulník do plné kapacity, což jsou v tomto případě tři cestující. Pokud byste chtěli letět sami, je potřeba zakoupit plnou kapacitu. To samé platí i pro jednotlivce.

Zpravidla se snažíme cestující nerozdělovat a je v našem zájmu vás nechat letět dohromady. Nicméně, nelze vám to garantovat. V této konfiguraci tří cestujících bohužel nelze v případě, kdy se nám sejde více dvojic, vyhovět všem. Rozděleným dvojicím se snažíme pak alespoň poskytnout místo vedle pilota.

Nad Prahou poletíte ve výšce okolo 1 000 metrů. Pod touto výškou jsou lety nad historickým centrem Prahy výrazně omezeny.

Doplňující parametry

Předpokládané místo konání: Letiště Letňany
Doba letu: 15 minut
Termín letu: 18.06.2022
Výška: nad 1 000 metrů
Kapacita vrtulníku: Pilot + 3 cestující
Max. hmotnost cestujícího: 110 kg
Max. celková hmotnost všech cestujících: 240 kg
Minimální věk cestujícího: 2 roky
Přesný čas, kdy se dostavit na místo zážitku zašleme: Sedm dnů před termínem letu
Čím poletíte: MD 500E

Technické specifikace vrtulníku

Celý název: MD500E
Výrobce: MD Helicopters (USA)
Rozložení osob na palubě: Levé přední sedadlo - pilot | Pravé přední sedadlo - 1 cestující | Zadní sedadla - 2 cestující
Pohonná jednotka: 1x Rolls Royce 250-C20B o výkonu 313 kW
Hmotnost vrtulníku: 672 kg
Objem nádrží: 320 litrů
Typ paliva: JET A-1
Spotřeba paliva: 110 litrů za hodinu
Cestovní rychlost: Až 240 km/h
Max. vzdušná rychlost: 282 km/h
Max. operační hustotní výška: 4 880 m
Max. hmotnost cestujícího na konstrukci: 150 kg

Další lokality

Celá ČR jako na dlani

Vyhledat
Podrobné filtrování

Zvolte si kategorii

Obnovit filtr

Newsletter

Staňte se odběratelem našich novinek a získejte mnoho výhod.