STŘÍBRO a okolí | Let vrtulníkem BELL 206 (09.06.2024) | FOR FREE DAYS

STŘÍBRO a okolí | Let vrtulníkem BELL 206 (09.06.2024)

STŘÍBRO a okolí | Let vrtulníkem BELL 206 (09.06.2024)

Při výběru doby letu můžete na mapě sledovat kam až vrtulník může dolétnout.

Více cestujících = větší SLEVA

1 010 Kč Cena od: 1 010 Kč

Hlavní předprodej byl již ukončen. Neváhejte nás kontaktovat na +420 499 984 800 nebo info@forfreedays.cz a nabídneme Vám aktuální volná místa.

Rádi byste se proletěli vrtulníkem a ještě k tomu viděli svá oblíbená místa, rodné město nebo památky z ptačí perspektivy? Lákalo vás někdy si vyzkoušet pilotáž opravdového vrtulníku? Máte rádi pravý adrenalin, při kterém tuhne krev v žilách? Nebo byste chtěli prožít neopakovatelný zážitek se svou drahou polovičkou? To vše vám nabízíme na palubě našeho vrtulníku BELL 206B, který je ideální volbou pro tyto lety.

Další informace  Další informace 

Doplňující parametry

Předpokládané místo konání: Prostranství jihovýchodně fotovoltaické elektrárny
Doba letu: 5 až 60 minut
Termín letu: 09.06.2024
Zkouška pilotáže je možná od: 15 minut a více
Kapacita vrtulníku: Pilot + 4 cestující
Max. hmotnost cestujícího: 110 kg
Max. celková hmotnost všech cestujících: 320 kg
Let nad město/památku a romantický let: Od 2 let
Zkouška pilotáže a adrenalinový let: Od 15 let
Přesný čas, kdy se dostavit na místo zážitku zašleme: 7 dnů před termínem letu
Čím poletíte: BELL 206B

Popis

Připravili jsme pro vás nejširší nabídku zážitků ve vrtulníku jen kousek od vás! Za skvělou cenu si nyní můžete prohlédnout vaše město, domov nebo oblíbená místa z nejvyšší "rozhledny" ve vašem okolí, nebo si vyzkoušet pilotáž vrtulníku se vším všudy, tedy i včetně předletového briefingu. Můžete si také vychutnat sklenku prosecca při soukromém romantickém letu nebo se nechat trochu "pohoupat" při adrenalinovém letu.

Let nad město

Chcete se jen tak proletět nad vaším městem nebo po okolí? Tato varianta je ideální pro vás. Naše nabídka začíná lety od 5 až 10 minut, kde se dostanete nad město a prohlédnete si ho z výšky 300 metrů. U variant do 15 minut je možné zakoupit libovolný počet cestujících, až do plné kapacity vrtulníku. Pokud zakoupíte jedno nebo dvě místa, kapacitu vrtulníku doplňujeme zpravidla dalšími cestujícími do plné kapacity. U delších letů je nutné již uhradit celou kapacitu vrtulníku, výhodou je, že trasa letu je jenom na Vás.

Romantický let

Chcete svou druhou polovičku oslnit něčím vyjímečným? Přemýšlíte nad ideálním rande nebo žádostí o roku a přijde vám vše obyčejné? Vyzkoušejte strávit společný čas na palubě vrtulníku! Poletíte jen vy a pilot, při letu si navíc můžete popíjet prosecco a nechat se unést krásou nejen vaši drahé polovičky, ale i nádhernou krajinou kolem vás.

Adrenalinový let

Skvělá volba pro příznivce vyšší dávky adrenalinu. Předem říkáme, že hlavou dolů nebudete, ale pilot vám ukáže, co všechno tento výkonný vrtulník dokáže. Můžete si vybrat ze dvou variant, a to kratší na 10 minut nebo delší na 15 minut. Let je jen pro jednoho účastníka. 

Let se zkouškou pilotáže

Nejlepší na konec. Připravili jsme pro vás unikátní možnost vyzkoušet si pilotování vrtulníku přímo u vás. Nejkratší Doba letu u tohoto zážitku je 15 minut, a to z toho důvodu, abyste si stihli opravdu vyzkoušet základní letecké úkony. Další varianty letu jsou na 20, 25, 30, 45 a 60 minut. Jednotlivé manévry, které si účastník vyzkouší, naleznete vždy u výběru Doby letu, popsané zeleným písmem. Sedm dnů před letem vám zašleme instruktážní video (společně s časem registrace), kde se dozvíte potřebnou teorii k tomuto pilotnímu zážitku. Video může účastník zkouknout i několikrát, aby si vše dobře zapamatoval.

Často kladené otázky

 • Oranžový kruh na mapě zobrazuje vzdálenost, kam až vrtulník může z místa vzletu dolétnout. Tento kruh se mění v závislosti na zvolené Době letu pod mapou. (Nejedná se o trasu letu)
 • Kruhy lze vypnout tlačítkem "Skrýt kruhy" umístěném přímo v mapě.
 • Nabídka na této stránce se vztahuje k námi předem stanovenému termínu (může být i více termínů).
 • Pokud byste chtěli let uskutečnit v jiném termínu, je to možné domluvit, ale je nutné počítat s mnohem vyšší částkou za let.
 • Vybrat si čas letu možné není. Je vám přiřazen na základě sestavení plánů letů, který se odvíjí od obsazenosti jednotlivých míst v den létání.
 • Pozn. - Preferovaný čas letu můžete uvést do poznámky při objednání a když to bude možné dáme Váš let co nejblíže k uvedenému času. Nemůžeme Vám to však garantovat.

Pouze v případě, že budete mít zaplacenou plnou kapacitu vrtulníku. Nicméně pokud se domluvíte se zbylými cestujícími na palubě je možné Vám vyhovět. Pokud se cestující mezi sebou nedomluví nebo nic neřeknou pilot letí nad město nebo jiný zakoupený cíl, nad kterým bude kroužit.

Poletíte vrtulníkem BELL 206B II, který je přímo uzpůsoben na takové lety. Čtyři cestující se rozesadí dle následujícího klíče: Jeden vedle pilota a tři dozadu s tím, že jeden sedí uprostřed a dva u oken. Více se o vrtulníku dozvíte ZDE.

Velmi pravděpodobně nikoliv. Zpravidla doplňujeme vrtulník do plné kapacity, což jsou v tomto případě čtyři. Pokud byste chtěli letět sami, je potřeba zakoupit plnou kapacitu. To samé platí i pro jednotlivce a trojice.

Zpravidla se snažíme cestující nerozdělovat a je v našem zájmu vás nechat letět dohromady. Nicméně, nelze vám to garantovat zejména z důvodu, že pokud byste měli společně například 300 kg z celkového limitu 320 kg, už by nezbýval žádný prostor pro dalšího (čtvrtého) cestujícího. V tomto případě bychom vás pravděpodobně rozdělili do dvou letů.

Zarezervovat konkrétní sedadlo nelze. Místo vedle pilota zvlášť neprodáváme ani negarantujeme. Lze se domluvit až na místě s ostatními cestujícími.

Tato varianta je v nabídce zejména proto, abychom všem lidem, co mají sen se v tomto stroji proletět, umožnili si jej splnit. Jedná se o nejlevnější možnost letu vrtulníkem v České republice. Jedná se o variantu, která nabízí především možnost zažití si pocitu, kdy s vámi vrtulník vzlétne k nebi, zakrouží nad městem a poté postupně bude klesat a hladce přistane. Jde zde hlavně o tu zkušenost a zážitek.

 • Dle leteckých předpisů je celkový čas Doby letu počítán: „Celková doba od okamžiku, kdy se rotory vrtulníku začnou otáčet, do okamžiku, kdy vrtulník naposledy zastaví na konci tohoto letu a rotory zastaví." To znamená, že před každým letem bychom museli vrtulník nastartovat a po letu vypnout. Navíc musí pilot při každém spuštění provést předletové úkony a čekat až se vrtulník zahřeje na provozní teploty. U vypnutí se čeká na dochlazení motoru. To v praxi znamená, že celková doba Vašeho 5 minutového letu by se prodloužila na cca 12 minut. Z toho důvodu by se cena letu podstatně zvýšila.
 • Doba Letu se počítá od vyzvání k nástupu na palubu do výstupu z paluby vrtulníku. Uvedená Doba Letu je tedy z podstaty delší než doba, kterou vrtulník stráví ve vzduchu, a to vždy cca o 1 až 1,5 minuty. Viz „Všeobecné obchodní podmínky“.
 • Máme stanovenou maximální hmotnost na jedno sedadlo, nikoliv cestujícího, a to je 110 kg. Při překročení této hmotnosti je potřeba zakoupit dvě místa. Máme výjimku v případě, když jsou dvě osoby, z nichž by jedna měla 110 kg, ale dohromady by s druhou osobou nepřekročili limit 160 kg. V takovém případě je možné si zakoupit pouze dvě vstupenky na dva cestující. Pro více informací nás kontaktujte.
 • Dalším hmotnostním omezení je celkový váhový limit všech cestujících na vrtulník. U vrtulníku BELL 206B je to celková hmotnost 320kg, nespadá do toho hmotnost pilota.

V zásadě se o problém nejedná, nicméně nesmí vaše váha překročit limit 110 kg na sedadlo. Poté je nutné zakoupit další místo. Nahlášení jiné váhy je potřeba nahlásit více jak 10 dní předem. Prosíme nesnažte se toto pravidlo obcházet nahlašováním nesprávných údajů, protože na základě VOP jsme oprávněni vás před letem převážit a let vám poté nemusí být umožněn. Pravdivými informacemi se vyhnete nepříjemným chvílím jak pro vás, tak pro nás.

 • Zážitek mohou absolvovat pouze zdravotně způsobilé osoby starší 2 let.
 • Osoby mladší 10 let mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby.
 • Osoba mladší 18 let musí na místě prokazatelně doložit souhlas zákonného zástupce, že se může letu zúčastnit.
 • Horní věkovou hranici stanovenou nemáme. Je tedy na vlastním uvážení.

Nikoliv, každý cestující, nehledě na to, zda je nezletilý nebo ne, musí mít své sedadlo. Z tohoto důvodu ceny za děti nezvýhodňujeme. 

Ano, v tomto typu vrtulníku je možné vás usadit. Obsluha vás k vrtulníku doveze a pak vás posadí. Vozíček během letu pohlídají. Po letu vás opět usadí do vozíčku.

Ano, let můžete darovat svým blízkým a přátelům. Rádi Vám vystavíme poukaz, který je možné si nechat poslat přímo domů nebo elektronicky emailem.

 • Pokud počasí nebude umožňovat let uskutečnit, a to zejména z povětrnostních důvodů nebo špatné viditelnosti, bude let zrušen a stanoven náhradní termín. Pozor, déšť nemusí být důvodem ke zrušení letu.
 • Rozhodnutí o zrušení letu kvůli počasí je vždy na pilotovi vrtulníku.
 • V případě zrušení letu kvůli počasí nevzniká nárok na vrácení peněz.
 • V případě, že se lety v uvedeném termínu budou rušit nebo přesouvat na jiný čas, dostanete s předstihem informaci prostřednictvím emailu nebo SMS zprávou a bude stanoven náhradní termín/čas.

Přesný čas, kdy se dostavit na let vám pošleme přibližně týden před konáním akce, kdy se bude vytvářet plán letů.

Po zakoupení letu již není potřeba se nikde registrovat. O čase, kdy se dostavit k letu vás budeme informovat přibližně týden před akcí.

Napište nám ho prosím na adresu info@forfreedays.cz

Doplňující parametry

Předpokládané místo konání: Prostranství jihovýchodně fotovoltaické elektrárny
Doba letu: 5 až 60 minut
Termín letu: 09.06.2024
Zkouška pilotáže je možná od: 15 minut a více
Kapacita vrtulníku: Pilot + 4 cestující
Max. hmotnost cestujícího: 110 kg
Max. celková hmotnost všech cestujících: 320 kg
Let nad město/památku a romantický let: Od 2 let
Zkouška pilotáže a adrenalinový let: Od 15 let
Přesný čas, kdy se dostavit na místo zážitku zašleme: 7 dnů před termínem letu
Čím poletíte: BELL 206B

Technické specifikace vrtulníku

Celý název: BELL 206B Jet Ranger III
Výrobce: BELL Helicopter Textron (USA)
Rozložení osob na palubě: Pilot vpravo vpředu | jeden cestující vlevo vpředu a zbylí tři vzadu z toho jeden uprostřed
Rozměry vrtulníku: Délka = 9,51m / Šířka = 1,95m / Výška = 2,90m
Pohonná jednotka: 1x Turbohřídelový Allison (Rolls-Royce) 250-C20B o výkonu 310 kW
Max. vzletová hmotnost: 1 452 kg
Hmotnost vrtulníku: 803 kg
Objem nádrží: 366 l
Typ paliva: JET A-1
Spotřeba paliva: 100 l/h
Cestovní rychlost: 200 km/h
Max. vzdušná rychlost: 240 km/h
Max. dolet: 700 km
Max. operační hustotní výška: 4 150 m
Max. hmotnost cestujícího na konstrukci: 150 kg

Další lokality

Celá ČR jako na dlani

Vyhledat
Podrobné filtrování

Zvolte si kategorii

Obnovit filtr

Newsletter

Staňte se odběratelem našich novinek a získejte mnoho výhod.